17 Kasım 2018 Cumartesi

ANASAYFA  |  SİTE HARİTASI  |  BİZE YAZIN

Sosyal Faaliyetler

Sosyal Faaliyetler

 

Vakfımız bünyesinde 2 adet mutfak bulunmaktadır. Bu mutfaklardan birinde piyasaya satışa sunulan tezgah yemeğimiz üretilmektedir. Üretilen bu yemek mevcut salonumuzda ve esnafın işlerlerine servis yapılarak satışı devam etmektedir. Buradan elde edilen gelir yine ihtiyaç sahibi ailelere yardım olarak dönüştürülmektedir. Vakfımız birçok alanda sosyal projeler üretmektedir. Aşağıda bu çalışmalarımızla ilgili açıklamalar bulunmaktadır.

 

Aşevi Hizmetleri

 

Sakva Aşevi

 

Vakfımızın ikinci mutfağında ihtiyaç sahibi aileler için yemek üretilmektedir. Bu mutfaktan 2000 mağdur aile sıcak aş hizmetinden istifade etmektedir. Üretilen yemekler 3 farklı araç ile ailelerin evlerine kadar sıcak bir şekilde ulaştırılmaktadır. Bu hizmet haftanın 6 günü sürdürülmektedir. Yemeğin bir bölümü ise ihtiyaç sahibi ailelerin mutfağımızdan kendileri almaları için ayrılmaktadır. 

Gıda Dağıtımı 

 

Gıda Yardımı

 

Vakfımıza müracaat eden ve sıcak aş verilmekte olan ailelerimize hayırsever vatandaşlarımızın katkıları ile gıda paketleri dağıtımı yapmaktayız. Sıkıntı içerisinde ancak kendi yemeğini yapacak durumda olan ailelere gıda paketi dağıtılmaktadır.

 

 

Yardım Kampanyaları 

 

 

Yıl içerisinde mağdur ailelerin tespit edilen beyaz eşya ve diğer ihtiyaçları düzenlenen kampanyalarla temin edilmektedir. Bu kapsamda özellikle doğal gaza geçen hayırseverlerin bağışladığı sobalar kış aylarında ailelere ulaştırılmaktadır. Ayrıca beyaz eşya değişimi yapan hayırsever ailelerin bağışladığı beyaz eşyalar da ailelere ihtiyaçları durumuna göre dağıtılmaktadır. Kış aylarında düzenlediğimiz kampanyalarda evlerinde kömür kalmamış ailelere kömür yardımı yapılmaktadır.

 

 

Sağlık Yardım Danışmanlığı 

 

 

Kendilerinin her konuda dertlerini dinlediğimiz ailelerimize sağlık konusunda da yardımda bulunmaktayız. Vakfımız sağlık konusunda müracaat eden aileleri öncelikle Büyükşehir Belediyesi Tıp Merkezine yönlendirerek çözümlemeye gayret ediyoruz. Bu arada çevremizdeki hayırsever gönüllü doktorlara da yönlendirerek tedavilerini yaptırmaya çalışıyoruz.

 

 

Giyim Dağıtımı 

 

 

Hayırseverlerden gelen giyim eşyalarımız Gönül Çarşısı adındaki mağazamızda toplanarak gönüllülerimiz tarafından temizlenip ütülenerek tasnif edilmektedir. Her türlü giyim eşyasının kabul edildiği mağazamız haftanın 6 günü hizmet vermektedir. Gönüllülük esası ile çalışan mağazamız bu alanda aktif hizmetleri ile şehrimizin gurur kaynaklarından biridir. Toplanan giyim eşyaları, ihtiyaca göre mağdur ailelere dağıtılmaktadır.

 

 

Derneğimiz hakkında, duyuru ve kampanyalardan haberdar olmak için e-mail listemize kayıt olabilirsiniz.