17 Kasım 2018 Cumartesi

ANASAYFA  |  SİTE HARİTASI  |  BİZE YAZIN

Kültürel Faaliyetler
Kültürel Faaliyetler

 

Salı Söyleşileri

 

Sacit Onan

 

Salı söyleşileri, 2007 yılının Ağustos ayından bu yana sürdürdüğümüz kültürel bir faaliyettir. Haftanın her Salı günü özellikle yurtdışına çıkarak seyahat imkanı bulan hemşehrilerimizin gezi notları ve fotoğrafları sinevizyon sunumu ile katılımcılara aktarılmaktadır. Bu faaliyetlerimizle Sakva Dostları'nı oluşturup vakfımızın hemşehrilerimiz tarafından sahiplenilmesini amaçlamaktayız. Bu kapsamda 2010 kış dönemi itibariyle şehrimizin tanınmış hoca efendilerinden Ahmet TOMOR hocamız düzenli olarak sohbetlerine devam etmektedir.

 

 

Yurtdışı ve Yurtiçi Gezi Etkinlikleri 

 

Batı Trakya Gezisi

 

Yurt içi ve yurtdışı gezilerde vakıf faaliyetlerini yakından tanıyan hemşehrilerimizden yine vakfımıza destek olacak gönüllüler oluşturulmuştur. Bu amaçla Bursa, İstanbul, Bolu, Ankara, Karamürsel, Akçat, Yalova Hersek gezileri düzenlenmiştir. Bu gezilere vakfımıza bağışları ile destekleyen bazı esnaflarımız davet edilmiştir. Yine bu amaçla Şam ve Halep'e 2 otobüs, Makedonya, Kosova, Yunanistan'a 1 otobüs ile seyahat düzenlenmiştir. Ayrıca Gümülcine , İskeçe bölgesinde küçük bir esnaf grubu ile geziler düzenlenmiştir. Bu esnaflar ile gezi sonrası haftada bir buluşarak vakıf çalışmaları hakkında istişarelerde bulunmaktayız.

 

 

Güç Birliği Platformu


Sakva öncülüğünde farklı alanlarda çalışan kurumların bir araya gelmesi ile oluşan birlik Sakva , Yöçeyder ve Kanserder'den oluşmaktadır. Birbirleri ile daha sık haberleşme ve ailelerin durumları hakkında bilgi alışverişinde bulunan güçbirliği platformu, kurulduktan 15 gün sonra GÖNÜL ÇARŞISI' nı 2 ay sonrada halen devam etmekte olan süt kampanyasını ortaya çıkarmıştır.

 

  • Sosyal Faaliyetler
  • Kültürel Faaliyetler
  • Derneğimiz hakkında, duyuru ve kampanyalardan haberdar olmak için e-mail listemize kayıt olabilirsiniz.